تماس با ما درباره ما
روبیک
اندازه هر طرف مکعب تقریبا برابر ۵/۷۱۵ سانتیمتر و شامل بیست و شش مکعب کوچک است. مکعب مرکزی هر وجه تنها نمای مکعب است که متصل به مرکز می باشد و این برای آن است که به دیگر مکعب‌ها متصل شود و توانایی چرخش را داشته باشند. در نتیجه بیست و یک قطعه وجود دارد، هسته مرکزی دارای سه محور متقاطع است که مرکز شش قطعه روی محورها را نگه داشته و به آنها و بیست مکعب کوچک پلاستیکی دیگر اجازه چرخش می‌دهد. مکعب روبیک دارای دوازده زاویه می باشد که دو رنگ، و هشت گوشه که سه رنگ را نشان می‌دهد، هر قسمت (هر زاویه) دو یا سه رنگ متفاوت را نشان می‌دهد، بدینگونه‌است که هیچگاه زاویه‌ای وجود ندارد که دو رنگ شبیه ( مثلا قرمز و قرمز ) را نشان دهد! در اغلب مکعب های روبیک رنگ قرمز در مقابل رنگ نارنجی است ، زرد مقابل سفید و سبز مقابل آبی. در مکعب معمولی (۳×۳×۳ ) روبیک امکان وجود (۸! × ۳۸−۱) × (۱۲! × ۲۱۲−۱)/۲ یا ۴۳٬۲۵۲٬۰۰۳٬۲۷۴٬۴۸۹٬۸۵۶٬۰۰۰ حالت متفاوت وجود دارد!!! .آمار و ارقام زیادی در مورد این مکعب وجود دارد حتی رکوردهای متفاوت با حالت های متفاوت که نشان از محبوبیت آن دارد.

فکرانه انواع مختلفی از روبیک را عرضه می کند:
  روبیک 2×2 تا 11×11
  روبیک حجمی یا میرور روبیک
  مگا میکس
  انواع روبیکهای غیر متقارن
  استوانه روبیک
  مار روبیک
  روبیک توپی

همچنین سی دی آموزش مکعب روبیک 3 در 3 را از ما بخواهید:

شیوه آموزش روبیک در سی دی فکرانه:
 
هدف این محصول آموزش گام به گام حل مکعب روبیک می‌باشد. 
فیلم آموزشی مذکور به سه روش کلامی، نوشتاری و انیمیشن به آموزش حل مکعب روبیک می‌پردازد. 
سی دی آموزش مکعب روبیک توسط موسسه فرهنگی فکرانه ساخته شده است. در این سی دی از روش‌ها و فرمول‌های ساده‌ای استفاده شده است که شما را قادر می‌سازد تا به راحتی روبیک خود را حل نمایید. 
سی دی آموزش روبیک فکرانه دارای چندین بخش است: 
  •  بخش اول: اطلاعات اولیه
در این بخش به تاریخچه روبیک و نکات علمی آن می‌پردازد. همچنین انواع مختلف روبیک را نیز معرفی می‌کند. 
 
  • بخش دوم: مقدمات حل مکعب
در این قسمت روند کلی آموزش مکعب روبیک توضیح داده شده است. 
 
 
  • بخش سوم: حل کردن لایه اول
این قسمت خود به دو بخش قطعات دو وجهی و قطعات سه وجهی تقسیم می‌شود که در هر بخش حالت‌های مختلف به همراه تمرین قرار داده شده است. 
 
 
  • بخش چهارم: حل کردن لایه دوم
در این بخش، به حالت‌های مختلف حل کردن لایه دوم به همراه تمارین مربوط به آن می‌پردازد. 
 
 
  •  بخش پنجم: حل کردن لایه سوم
در این بخش ابتدا نکات اولیه ذکر شده است و در ادامه به توضیحات حل قطعات دو وجهی و سه وجهی به صورت گام به گام پرداخته می‌شود.
 
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 دانلود راهنمای بازی روبیک
 

روبیک


ویدئو روبیک

تاریخچه روبیک
مکعب روبیک یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معماری مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. مکعب روبیک در چهار نوع مختلف وجود دارد: ۲×۲×۲ که به مکعب جیبی معروف است، ۳×۳×۳ رایجترین مکعب روبیک، ۴×۴×۴ که به انتقام روبیک معروف است، و در آخر نوع ۵×۵×۵ یا مکعب حرفه‌ای. نوع ۳×۳×۳ آن که رایجترین آنهاست نه سطح مربع شکل در هر طرف دارد، در مجموع پنجاه و چهار سطح می‌شوند که به اندازه بیست و شش مکعب کوچک به هم چسبیده فضا را اشغال می‌کند. سطح مکعب روبیک را شش رنگ پوشانده‌است، هر وجه یک رنگ.

مخترع آن نام مکعب جادویی را برای آن انتخاب کرد که در سال ۱۹۸۰ با نام مکعب روبیک در جهان پخش شد و می‌توان گفت که پرفروش ترین اسباب بازی جهان است.
 

نظر سنجي روبیک
    به روبیک امتیاز دهید!     
1 - از 1 تا 5 به مکعب روبیک چه نمره ای می دهید؟


      [آرشيو]