تماس با ما درباره ما
مکعب های هپی کیوب
این پازل از 6 صفحه فومی با رنگ های مختلف تشکیل شده است که هر فوم آن نیز شامل 6 قطعه مجزا به همراه یک کادر حاشیه ای می شود. معمای اصلی در این بازی ساختن 6 مکعب رنگی کوچک است. هر کدام از رنگ ها دارای درجه سختی مخصوص به خود است. رنگ زرد در ابتدا و پس از آن رنگ سبز دارای آسان ترین راه حل هستند. پس از این دو، مکعب آبی قرار دارد و پس از آن رنگ های نارنجی و قرمز. مکعب بنفش هم سخت ترین معما برای رسیدن به جواب است.
بازی هپی کیوب برای همه سنین بالاتر از 5 سال مناسب است. حتی پیدا کردن هر قطعه و نصب آن در موقعیت درست، می تواند ذهن کودک را به خوبی پرورش دهد. اما به تدریج و در سنین بالاتر باید خود شخص راه حل را بیابد.
مکعب های تک رنگ
اصلی ترین و اولیه ترین معما در هپی کیوب ساخت 6 مکعب رنگی است. در اینجا برخی از راه حل های ممکن برای حل این معماها آمده است. همانطور که در این تصاویر هم اشاره شده است، در ساخت برخی از مکعب ها بیش از یک راه حل وجود دارد.
مکعب آبی علاوه بر اینکه دارای راه حل هایی کمتر از مکعب های زرد و سبز است، اما علاوه بر این در همه سه راه حل متصور برای آن هم، قطعات 1، 2 و 3 باید با یک توالی کاملا یکسان و مشابه نسبت به هم قرار بگیرند و این نیز خود بر سخت تر شدن راه حل افزوده است. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، رنگ بنفش سخت ترین راه حل را دارد که این مسئله علاوه بر یگانه بودن راه حل ، از شکل و هندسه قطعات آن نیز ناشی می شود.
مکعب های چند رنگ
شما علاوه بر مکعب های تک رنگ قبلی، می توانید مکعب هایی با چند رنگ مختلف بسازید. در تصویر زیر یک راه حل تشکیل شده از همه رنگ ها نشان داده شده است.
جالب اینجاست که شما انتخاب های خیلی بیشتری نیز دارید:
• 19 مکعب با ترکیب 3+3 قطعه (2 رنگ)
• 88 مکعب با ترکیب 2+2+2 قطعه (3 رنگ)
• 21 مکعب با ترکیب 1+1+1+1+1+1 قطعه (استفاده از هر 6 رنگ)

برای آشنایی بیشتر با هپی کیوب فایل راهنمای بازی را از سایت دانلود کنید و از بازی کردن لذت ببرید!
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 دانلود راهنمای بازی
 

تصویر هپی کیوب

شناسنامه هپی کیوب
هپی کیوب نام بازی
پازل و معما نوع
استدلالی و منطقی ساختار بازی
یک نفر بازیکنان
بالای 5 سال محدوده سنی
نامحدود مدت بازی
دارد احتمال بردن تصادفی
تقویت توانایی تفکر، تجزیه و تحلیل. افزایش مهارت های ریاضی و سعی و خطای هدفمند. قابلیت ساخت اجسام دو بعدی و سه بعدی رویکرد بازی

تاریخچه هپی کیوب
این بازی در سال۱۹۸۶ ابداع شد و از قطعاتی از جنس فوم تشکیل شده است. با استفاده از قطعات هر صفحه می‌توان یک مکعب ساخت. رنگ­ بندی این پازل نشان دهنده درجه سختی آن است. رنگ آبی ساده‌ترین و بنفش سخت‌ترین قطعه آن است. 
 

نظر سنجي هپی کیوب
در حال حاضر هیچ نظرسنجی فعالی برای شما وجود ندارد