فکرانه

کافه بازی ها

این روزها کافه گردی و استفاده از کافه بازی ها یکی از فعالیت های مفرح و لذت بخشی است که توجه بسیاری را مخصوصا جوانان و نوجوانان را به خود اختصاص داده است. کافه ها محیط های آرام و دنجی هستند که شما می توانید ساعت های طولانی را با جمع دوستان و یا خانواده خود با لذت فراوان سپری کنید. در این میان کافه بازی ها علاوه بر امکان استفاده از فضای کافه، امکان بازی کردن با انواع مختلفی از بازی های رومیزی را برای شما فراهم می کنند.این نوع از کافه ها معمولا کافه بردگیم، کافه بازی «Board Game Cafe» نامیده می شونددر سالهای اخیر ایجاد کافه بازی ها رشد چشم گیری در ایران داشته است و شاید دلیل آن افزایش تعداد بردگیم های ایرانی و آشنایی بیشتر عموم مردم با لذت بازی های رومیزی باشد.

 

 

 

در واقع کافه بازی ها ترکیبی لذت بخش از دو مفهوم جذاب بازی و کافه هستند که هر یک از آنها به تنهایی می تواند مکان و موضوعی برای برگزاری یک رویداد و یا دورهمی دوستانه و یا خانوادگی باشد. فرض کنید در کنار عطر یک نوشیدنی گرم در سرمای زمستان و یا یک بستنی خنک در گرمای تابستان در کنار جمعی از دوستانتان و یا اعضای خانواده به قفسه ای از انواع بازی های رومیزی نیز دسترسی داشته باشید و این در حالی است که خاطره ای ماندگار این روز و به همراه طعم های ماندگار آن برای همیشه در جمع شما باقی خواهد ماند.

حالا در اینجای بحث شاید بهتر باشد این سوال را مطرح کنیم که چرا اصولا ما می توانیم کافه بازی را به عنوان یک تفریح انتخاب کنیم؟

خوره بازی هستم:  اگر شما جزو افرادی هستید که به صورت معمول زیاد بازی می کنید به نظر غیر منطقی می آید که همه این بازی ها را خریداری کنید و در قفسه های بازی خود نگهداری کنید. زیرا این روش به لحاظ اقتصادی به هیچ وجه به صرفه نیست. مخصوصا اگر علاقه داشته باشید که از بازی های اوریجینال استفاده کنید مشکل شما در این مورد دوچندان خواهد شد! پس بنابراین شاید اگر یک برنامه هفتگی برای گشت و گذار در کافه بازی ها داشته باشید می توانید با هزینه کم بازی های مختلف را امتحان کنید.

 

 

 

می خواهم از نزدیک ببینم و انتخاب کنم:  شاید بسیار پیش آمده باشد که در شبکه های اجتماعی و یا اینترنت نام و عکس بازی را دیده باشید که در نگاه اول بسیار جذاب باشد، اما خوب همیشه ظاهر بازی نشان دهنده تکرار پذیری و هیجان و لذت آن نیست. در این صورت کافه بازی میتوان بهترین شرایط تست را برای شما فراهم کند. در کافه بازی ها شما می توانید بازی مورد نظرتان را از نزدیک لمس کنید، بارها و بارها با آن بازی کنید و بعد درست و هوشمندانه در مورد خرید آن تصمیم بگیرید.

بازی های زیادی را به سادگی و درست یاد می گیرم:  حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده است که مدت زمان طولانی با دفترچه راهنمای یک بازی سر و کله زده اید و در نهایت هم به این نتیجه رسیده اید که بعضی از قوانین به درستی نوشته نشده و یا برای شما قابل فهم نیست، مخصوصا که اگر دفتر چه راهنما مربوط به یک نسخه ترجه شده به صورت تحت اللفظی از زبان های دیگر باشد. خوب در این صورت احتمالا نام بازی را در گوگل و یا بردگیم گیک سرچ می کنید و تلاش می کنید تا فیلم آموزش بازی را ببینید. البته اگر خوش شانس هم باشید و بتوانید فیلم کوتاه و مناسبی پیدا کنید باز هم کمتر پیش می آید که در آن فیلم قلق های بازی، استراتژی ها و حتی مشکلات و نقاط کور و بمبست های بازی به شما آموزش داده شود. حالا فضایی را تصور کنید که افرادی کاربلد که بارها و بارها با بردگیم مورد نظر شما بازی کرده اند و تجربه بازی شدن آن را دیده اند، این بازی را در زمانی کوتاه و به صورت کامل برای شما توضیح می دهند. 

 

 

برگزاری یک رویداد متفاوت با محوریت بازی:  تا به حال به برگزاری یک برنامه تولد متفاوت برای یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود فکر کرده اید؟ به نظر می رسد محیط کافه بازی و جذابیت آن می تواند به سادگی این خواسته شما برآورده کند. کافه بازی ها علاوه براین که به شما این امکان را می دهند که از منوی خوشمزه کافه برای رویداد خود استفاده کنید، یک رویداد هدفمند و کاملا برنامه ریزی شده را پیش روی مهمانان شما قرار می دهند.

 تفریح لذت بخش در اوج گرما و سرما:  یکی از مهمترین دغدغه های هر خانواده پیدا کردن یک مکان تفریحی گرم در سرمای زمستان و البته خنک و مطبوع در گرمای تابستان است. جالب است بدانید که کافه بازی هایی که برای کودکان طراحی شده اند یکی از بهترین گزینه های تفریحی در این شرایط هستند. البته در مورد مشکلات داشتن فرزندان کوچک در جمع خانواده که شایط محیط کافه بازی برای آنها مناسب نباشد و راه حل های پیشنهادی بعضی از کافه ها بعدا صحبت خواهد شد.

 تجربه یک تفریح خوشمزه:  تجربه بازی در شرایطی که می توانید انواع خوراکی ها و آشامیدنی های سرد و گرم و خوشمزه را در یک فضای مرتب، تمیز و راحت انتخاب کنید قطعا از تجربه آن در خانه متفاوت اشت.

 

 

 

  فعال شبکه های اجتماعی هستم:  اگر شما یک علاقه مند بازی هستید که تجربه انواع بازی هایی را که انجام می دهید منتشر می کنید، کافه بازی ها برای شما یکی از لوکیشن های در دسترس و مناسب است. شما در کافه بازی ها با در اختیار داشتن مجموعه متنوعی از بازی ها در یک فضای با دکوراسیون مناسب از قفسه های بازی و میزهای بزرگ می توانید عکس ها و فیلم های متعددی را برای بازی های مد نظرتان تهیه کنید.

   شرکت در ایونت های بردگیمی:  احتمالا اگر بردگیم باز باشید بارها پیش آمده که تعداد نفرات شما به اندازه ای نبوده است که بازی مورد نظرتان را به خوبی انجام دهید. به عنوان نمونه اگر علاقه مند به بازی هایی مافیایی هستید شاید شرکت در ایونت های کافه بازی ها به شما کمک خواهد کرد تا دوستان جدیدی برای این نوع از بازی ها پیدا کنید.